Łuska starej szkoły

_MG_0315_HDRZabytkowym zegarkom świetnie pasują skóry w starym stylu, dlatego też niezmiernie ucieszyłem się, mając możliwość wykonania wg. własnego pomysłu paska do chronografu Rewel.

Zanim to nastąpiło postanowiłem zmienić pasek w moim Tissocie Heritage w stylu Art Deco. Wybrałem skórą z niesamowitym egzotycznym wzorem, który jest odzwierciedleniem całej skóry gada, dzięki czemu można zastosować mniej lub bardziej agresywne fragmenty łuski.

_MG_0129_HDR _MG_0127_HDR _MG_0116_HDRPasek jest płaski, klejony, przeszycia jedynie przy kontrastującej szlufce. Wzór skóry z ogona, gdzie łuski są zgrubione. Całość ładnie zagrała z kopertą Tissota i pasek się spodobał osobom obeznanym w temacie.

Na ręku:

_MG_9672_HDR

Kiedy do mojej pracowni skórzanej przybył Rewel, wiedziałem mniej więcej co chciałbym zrobić – właściciel nie oponował i zostawił mi wolną rękę. Z racji masywniejszej koperty postanowiłem zrobić pasek z delikatnym wypełnieniem przy uszach.

_MG_0288_HDRNa tarczy chronografu sporo się dzieje, więc postawiłem na bardziej stonowaną łuskę i pętelki ładnie pasujące do całości.

_MG_0286_HDRPonieważ zegarek ma kilkadziesiąt lat, zdecydowaliśmy się na mały ciekawy akcent – podszewka jest z patynowanej skóry Tarlo która na takim małym fragmencie wygląda jak nadgryziona zębem czasu:

_MG_0293_HDRPrzy pomiarach uch zegarka, okazało się, że jedno z uch jest „walnięte” i odległość miedzy nimi nie jest identyczna ( około 0,8mm różnicy) na dole i na górze zegarka. Pasek  jest więc prawdziwie na miarę :) Właściciel nie chciał ryzykować prostowania, ponieważ miękka mosiężna koperta mogłaby tego nie wytrzymać, a z drugiej strony zegarek nie jest eksponatem na aukcję, ma być noszony na co dzień.

Po zamontowaniu. Pasek jest ściśle spasowany z uchami:

_MG_0309_HDRKolor skóry i nici idealnie gra ze złoconą kopertą i indeksami na tarczy:

_MG_0312_HDRRewel zyskał drugie życie, a ja to co lubię – kolejne doświadczenie z doborem skóry do zabytkowego czasomierza.. 😉

_MG_0307_HDR

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Paski i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Łuska starej szkoły

  1. Marek pisze:

    Zainspirowany Pana blogiem chcę spróbować swoich sił w leatherworkingu… kompletuje narzędzia i zbieram wiedzę, cały czas niejasna jest dla mnie jedna kwestia wykończenia boków paska. Jeśli to nie tajemnica, czy mógłbym spytać czego Pan używa i gdzie ewentualnie mógłbym to dostać? :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>