Omega Speedmaster – buffalo vs caiman

_MG_2003_HDR

Jest kilka Omeg które mają prawdziwy zestaw pasków z mojej pracowni. Jedną z nich jest prezentowana wersja Apollo – klasyczny Speedmaster Moonwatch z grawerowanym deklem upamiętniającym misję Apollo. W ostatnim czasie zyskał kolejne,  bardzo różne w charakterze paski.

Ponieważ właściciel posiada już klasycznego czarnego gada, zdecydowaliśmy się coś mniej typowego. Skóra to C.Crocodilus Fuscus w kolorze ciemnoniebieskim z delikatną morską nutą.

_MG_1483_HDR_MG_1476_HDR _MG_1475_HDRAby nie było zbyt banalnie i „elegancko” zdecydowaliśmy się na wybór bardzo nietypowych łusek – są to łuski z boków (widoczne na pierwszym zdjęciu z lewej i prawej strony) pyska. Z całej skóry można wykroić tylko jeden tak charakterystyczny pasek.

Ponieważ pasek jest nieformalny, nie ma klasycznych przeszyć i uwypuklenia. Jest jednolicie gruby przy kopercie, pętelki w niebieskim kolorze. W części z dziurkami jest cieńszy, aby wygodnie się układał.

_MG_1536_HDR _MG_1535_HDR _MG_1534_HDR _MG_1533_HDR _MG_1532_HDRRazem z zegarkiem:

_MG_2000_HDR _MG_1998_HDR _MG_1993_HDR _MG_1995_HDR _MG_2002_HDRPołączenie nie wydaje się typowe dla posiadaczy Speedmastera (zwykle pasek bardzo klasyczny, albo bardzo vintage), ale jest to pasek dla właściciela który ma już kolekcję pasków w swojej Omedze, więc tym razem musiał być całkowicie inny.

Drugi pasek jest typowy dla Moonwatcha – jest to brąz z pętelkami. Skóra to Buffalo – czyli prawdziwa skóra z byka. Kolor to bardzo ciemny brąz, z ciekawymi efektami – złamania, delikatne pęknięcia, jaśniejsze fragmenty.

Jeden z pasków Buffalo powstał do Omegi FOIS (First Omega In Space):

_MG_1923_HDR _MG_1922_HDR _MG_1916_HDR _MG_1915_HDRA to już konkretny egzemplarz wykonany do Apollo:

_MG_1927_HDRZ Omegą:

_MG_2010_HDR _MG_2006_HDR _MG_2003_HDR _MG_2013_HDR _MG_2015_HDRObie wersje dopełniają kolekcję czasomierza o wielu twarzach, choć czuję że to nie ostatnie do tego egzemplarza :)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Paski i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Omega Speedmaster – buffalo vs caiman

  1. Marcin pisze:

    O ile w ogóle nie przepadam za skórami egzotycznymi to akurat Moonwatch z krokodylem w tej konstelacji wygląda genialnie, pasek swoją strukturą przypomina powierzchnię Księżyca – prawdziwy moon walk 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>