Ostatnie produkcje na zamówienie – paski ze skór egzotycznych vol. 3

CRW_8508

Zasoby materiałowe powiększyły się o nowe skóry, miłośnicy zegarków i pięknych wzorów zamawiają coraz więcej ciekawych produktów, a pomysły przychodzą często z niespodziewanych stron. Jednym słowem rok 2015 wydaje się być bardzo obiecujący. Przedstawiam zatem przegląd ostatnich najciekawszych realizacji.

Hamilton Khaki Navy Frogman to świetny militarny zegarek z ciekawymi rozwiązaniami. Piaskowana tytanowa koperta ma niepokojący ciemny kolor, a sposób zabezpieczenia koronki pochodzi z przeszłości – zakręcana nakładka jest połączona z kopertą łańcuszkiem, zupełnie jak w historycznym modelu marki Cartier, czyli kultowej Pashy. Właściwa koronka jest malutka i jest ukryta pod odkręcanym zabezpieczeniem. W środku jeden z moich ulubionych mechanizmów, czyli ETA 2895.

Fabrycznie Hamilton dostarczał zegarek na parcianym pasku typu Nato, podszytym skórą:

_MG_9017Zaproponowałem wykonanie paska ze zgniłozielonego strusia, boki w szarym kolorze nawiązującym do koperty. Całość o jednej grubości, przeszywana:

_MG_9125_HDR

_MG_9128_HDR

_MG_9131_HDR

Już po wykonaniu całości postanowiliśmy pasek lekko przyciemnić na bardziej zgniły kolor, dzięki czemu nawiązuje jeszcze bardziej do żabiego człona swej nazwy 😉

Kolejnym bardzo ciekawym projektem był pasek do zegarka Schaumburg Gnomonik. Jest to tzw. „jednowskazówkowiec”. Technicznie rzecz biorąc zegarek posiada tylko wskazówkę godzinową, która jest bardzo cienka, a podziałka na tarczy bardzo dokładna, dzięki czemu jesteśmy w stanie odczytać czas – najmniejszy odcinek pomiędzy indeksami to 5 min, więc bez problemu można zaobserwować czy jest 10, 12,5 czy 15 min. po – taka mniej więcej dokładność odczytu. Dla niespieszących się, idealne rozwiązanie. Jedynym minusem tego rozwiązania w tej marce, jest widoczna oś sekundnika oraz nakładka na oś minutową – razi to strasznie i zdecydowanie lepiej jest to rozwiązane w słynącej z tego typu zegarków firmie Meistersinger. Warto doadać, iż odczyt z jednej wskazówki jest najstarszym znanym jaki stosowano, dopiero w ramach ewolucji zegarów, dodano dodatkowe dwie wskazówki.

19728_max

Plan zamawiającego był taki, aby kolor skóry warana (dostarczona przez właściciela zegarka) nawiązywał kolorystycznie do niebieskiej wskazówki, a struktura łusek do boków koperty. Pasek wyszedł świetnie i jestem baardzo zadowolony z efektu:

_MG_8860_HDR

_MG_8863_HDR

Kolejne dwa paski zostały wykonane z szarego krokodyla (kajmana). Specyficzne mocowanie Breitlinga Chronomata sprawia, że jeśli nie chcemy oryginałów pozostaje nam szycie na miarę:

_MG_9594 _MG_9592

Podobnie rzecz ma się w Omedze. Motylek Omegi jest tak zrobiony, aby nic innego niż oryginały nie pasowało, ale na szczęście są inne rozwiązania. Poniższy pasek został zrobiony do Omegi Railmaster. Piękny zegarek, szkoda że niestety już nieprodukowany.

CRW_8825 CRW_8842

Idąc tropem niestandardowych rozwiązań natrafiamy na Maurice Lacroix Pontos Rectangulaire. Użytkowałem kiedyś ten model i bardzo miło go wspominam. W środku ETA 2897 ze wskaźnikiem rezerwy chodu, bardzo ładnie przylegająca do nadgarstka koperta. Pasek z czarnego gada, zrobiony na wzór oryginału:

_MG_9038_HDR

_MG_9030

Nowe skóry które do mnie dojechały są w dwóch pięknych kolorach: Nicotine oraz Tan, czyli ciemny brąz oraz jasna którą dodatkowo można lekko podpatynować wedle życzenia:

Clipboard01

Z ciemnobrązowej skóry powstał pasek do zabytkowego Longinesa. Wykonany dla kolegi z forum (pozdrawiam zatem Stanisława):

_MG_9078_HDR _MG_9074_HDR

Złoty Audemars Piguet otrzymał również nowego krokodyla:

CRW_0153

W podobnym stylu wykonałem jeszcze jeden, lecz bez szycia. Idealnie współgra z klimatem zabytkowych zegarków:

_MG_8701_HDR

_MG_8697_HDR

Ostatni pasek który zaprezentuję wykonany jest z pięknego granatowego warana (mam również na stanie czarną skórę) w połysku:

_MG_9079 _MG_9081

Pasek do Panerai, bez szycia, gruby i solidny:

_MG_9058_HDR

Kolejna porcja zdjęć pasków jest już gotowa, czekajcie zatem na vol. 4. Już niebawem :)

Aktualnie czas oczekiwania na pasek to ok. 4 tygodni. Zamówienia: jf.szymaniak@gmail.com

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Paski i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Ostatnie produkcje na zamówienie – paski ze skór egzotycznych vol. 3

 1. koval pisze:

  Kurcze, Filip – cisza, cisza; aż tu nagle BUM!!!
  Szczęka spadła mi do sąsiadów – Wow!!!

  Ps. A ten krokodyl bez szycia – ‚chcesz mi coś powiedzieć?’ 😉

 2. koval pisze:

  Zielony rzeczywiście jakby znajomy :-)
  Każdy z tych pasków chciałbym/miałbym do czego założyć, ale ten ‚krokodyl bez szycia’ to mój najbliższy ‚must have’ (nie wiem tylko kiedy, bo zamiast butów to ciągle paski zmieniam) 😉

 3. taxus pisze:

  Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że przedostatni pasek, skromny ale elegancki został wykonany do mojej „doxy”. Jest piękny i bardzo się z niego cieszę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>