Wiosna w niebieskim odcieniu

_MG_0596_HDR

Cały czas staram się dążyć do najwyższej jakości wykonania i pozyskania jak najlepszych materiałów w swoich produktach. Do portfolio skór dołączyły ostatnio roślinnie garbowane skóry z włoskiej garbarni, pięknie wykończone, z naturalną fakturą lica i wspaniałym zapachu. Pierwsza na warsztat poszła skóra w odcieniu niebieskim.

Kiedy zobaczyłem opisywany odcień od razu wiedziałem, że musi się znaleźć w ofercie i od razu wiedziałem z jakim kolorem będzie świetnie kontrastował. Pomarańczowe soczyste akcenty świetnie będą korespondować z głębią naturalnej skóry w odcieniu ciemnoniebieskim.

Ponieważ chciałem wykorzystać maksymalnie potencjał materiału, postawiłem na minimalistyczny cardholder z dopracowanymi detalami:

-roślinnie garbowana skóra z garbarni Artigiano

-wewnątrz świetna roślinnie garbowana skóra polskiej produkcji, wykorzystywana przez najlepsze warszawskie pracownie szewskie

-boki ręcznie polerowane i szlifowane, wykończone elastyczną farbą do brzegów

-szycie ręczne, na dwie igły, szwy pod skosem

Tak prezentował się pierwszy egzemplarz:

_MG_0341_HDR _MG_0343_HDR _MG_0352_HDR

Na powyższych zdjęciach widać wspaniałą fakturę skóry, zróżnicowane lico. Skóra z czasem nabierze charakteru dopasowując się do przyszłego użytkownika.

16.05.2015 roku w siedzibie firmy Victorinox Polska, w ramach warsztatów zegarmistrzowskich organizowanych przez Klub Miłośników Zegarów i Zegarków prowadziłem prezentację dotyczącą rodzajów stosowanych w zegarkach pasków, zastosowanych skór, konstrukcji pasków, oraz pielęgnacji skórzanych akcesoriów:

Victorinox3x Victorinox1xzdjęcia: fotolizard.pl

Specjalnie na tę prezentację przygotowałem wizytownik w wersji „w trakcie”. Uczestnicy mogli zobaczyć jak prezentuje się szycie, surowe boki, oraz wnętrze wizytownika:

_MG_0631_HDR _MG_0634 _MG_0636_HDRKontynuując temat koloru przewodniego przygotowałem też na prezentację pasek do Concorda Impresario. Pasek wykonany z warana nilowego z pięknym połyskiem, nawiązujący kolorystycznie i akcentami do zegarka:

_MG_0584_HDR _MG_0596_HDR _MG_0597_HDRPasek pięknie komponuje się z wizytownikiem i tworzy elegancji zestaw.

Poza niebieską skórą z wspomnianej garbarni, dostępne aktualnie są jeszcze dwa kolory, jasny i podpalany brąz, również w tej samej fantastycznej jakości wykonania:

_MG_0305 _MG_0311Do jasnej skóry wizualizuję już czerwone boki.. a podpalana? Tego jeszcze nie wiem, czekam na inspiracje od Was :)

P.S. – Zamówienia na wizytowniki i paski, jak zawsze: jf.szymaniak@gmail.com

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria, Paski i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Wiosna w niebieskim odcieniu

  1. koval pisze:

    Myślałem, że mój jest idealny, ale ten…Uffff!!!!

    Ps. Pokaż ‚plecki’ 😉

  2. Klasa Filip, zbieram szczękę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>